Tuomarikorttikoulutukset PS piiri 2022

Tuomarikorttikoulutukset PS piiri 2022

23.04.2022 17:52

Pohjois-Savon piirin järjestämät tuomarikorttikoulutukset 2022

Haulikko 27.4.2022 klo 18:00 alkaen

 • Iisalmi, Hanhilammen ampumarata kivääriradan takana oleva tila (Hanhilammentie 99, 74160  IISALMI)
 • Yhteyshenkilö: Jussi Räty, jussi.ratyatkpaunicon.com, 040 5040654
 • Sisältö: Tuomarikorttikoulutus haulikkolajeille. Tilaisuuteen voi osallistua sekä uudet, että vanhat tuomarit. Pääasiassa koulutus on tarkoitettu Metsästäjäliiton jäsenille, mutta koulutukseen voi osallistua myös jos ei ole jäsen. Henkilölle joka ei ole Metsästäjäliiton jäsen tuomarikortti tulee voimaan vasta kun on liittynyt Metsästäjäliiton jäseneksi joko seuran kautta tai henkilöjäsenenä. Varaathan mukaasi Metsästäjäliiton jäsennumeron. Paikan päällä on mahdollista ostaa päivitettyjä Metsästysammunnan sääntökirjoja (10e kpl/jäsen ja 20e kpl/ ei jäsen).
 • Ilmoittautuminen Metsorekisterin kautta linkistä https://metsorekisteri.metsastajaliitto.fi/Tapahtumanhallinta/tapahtumatiedot.aspx?id=495

 

Luoti- ja liikuntalajit 27.4.2022 klo 18:00 alkaen

 • Iisalmi, Kulttuurikeskus (Kirkkopuistonkatu 9, 74100 IISALMI)
 • Yhteyshenkilöt/kouluttajat: Mika Mankinen mika.mankinenatgmail.com ja Jaana Hokkanen hokkanenjaana02atgmail.com
 • Sisältö: Tuomarikorttikoulutus luoti- ja liikuntalajeille. Tilaisuuteen voi osallistua sekä uudet, että vanhat tuomarit. Pääasiassa koulutus on tarkoitettu Metsästäjäliiton jäsenille, mutta koulutukseen voi osallistua myös jos ei ole jäsen. Henkilölle joka ei ole Metsästäjäliiton jäsen tuomarikortti tulee voimaan vasta kun on liittynyt Metsästäjäliiton jäseneksi joko seuran kautta tai henkilöjäsenenä. Varaathan mukaasi Metsästäjäliiton jäsennumeron. Paikan päällä on mahdollista ostaa päivitettyjä Metsästysammunnan sääntökirjoja (10e kpl/jäsen ja 20e kpl/ ei jäsen).
 • Ilmoittautuminen Metsorekisterin kautta linkistä https://metsorekisteri.metsastajaliitto.fi/Tapahtumanhallinta/tapahtumatiedot.aspx?id=512

 

Haulikko 30.5.2022 klo 18:00 alkaen

 • Kuopio, Pukkila Oy (Volttikatu 6, 70700 Kuopio)
 • Yhteyshenkilö Timo Kovalainen, timo.kovalainenatpukkila.com
 • Sisältö: Tuomarikorttikoulutus haulikkolajeille. Tilaisuuteen voi osallistua sekä uudet, että vanhat tuomarit. Pääasiassa koulutus on tarkoitettu Metsästäjäliiton jäsenille, mutta koulutukseen voi osallistua myös jos ei ole jäsen. Henkilölle joka ei ole Metsästäjäliiton jäsen tuomarikortti tulee voimaan vasta kun on liittynyt Metsästäjäliiton jäseneksi joko seuran kautta tai henkilöjäsenenä. Varaathan mukaasi Metsästäjäliiton jäsennumeron. Paikan päällä on mahdollista ostaa päivitettyjä Metsästysammunnan sääntökirjoja (10e kpl/jäsen ja 20e kpl/ ei jäsen).
 • Ilmoittautuminen 27.5.2022 mennessä timo.kovalainenatpukkila.com

Tapahtumalinkki https://metsorekisteri.metsastajaliitto.fi/Tapahtumanhallinta/tapahtumatiedot.aspx?id=496

 

Luoti- ja liikuntalajit 30.5.2022 klo 18:00 alkaen

 • Siilinjärvi Kirsu (Kumpusentie 304,71800 Siilinjärvi)
 • Yhteyshenkilöt/kouluttajat: Ari Ronkainen ari.t.ronkainenatgmail.com, Mika Mankinen mika.mankinenatgmail.com ja Petri Matikainen petkamatatgmail.com
 • Sisältö: Tuomarikorttikoulutus luoti- ja liikuntalajeille. Tilaisuuteen voi osallistua sekä uudet, että vanhat tuomarit. Pääasiassa koulutus on tarkoitettu Metsästäjäliiton jäsenille, mutta koulutukseen voi osallistua myös jos ei ole jäsen. Henkilölle joka ei ole Metsästäjäliiton jäsen tuomarikortti tulee voimaan vasta kun on liittynyt Metsästäjäliiton jäseneksi joko seuran kautta tai henkilöjäsenenä. Varaathan mukaasi Metsästäjäliiton jäsennumeron. Paikan päällä on mahdollista ostaa päivitettyjä Metsästysammunnan sääntökirjoja (10e kpl/jäsen ja 20e kpl/ ei jäsen).
 • Ilmoittautuminen Metsorekisterin kautta https://metsorekisteri.metsastajaliitto.fi/Tapahtumanhallinta/tapahtumatiedot.aspx?id=514