Toimikunnat

Ampuma- ja kilpailutoimikunta

Puheenjohtaja Räsänen Matti matti.rasanen@luja.fi 044-5852636
Varapuheenjohtaja ja luotilajien joukkueenjohtaja Hyvönen Harri harrihyv@gmail.com 050-5661737
Ilma-aseet joukkueenjohtaja Sikanen Marko riekkukoira@gmail.com 050-4432551
Hirviurheilu joukkueenjohtaja Hokkanen Jaana hokkanenjaana02@gmail.com 050-3243276
Hirviurheilu lajivastaava Ronkainen  Ari ari.ronkainen@grano.fi 044-7667602
Haulikkolajit joukkueenjohtaja Räty Jussi jussi.raty@kpaunicon.com 040-5040654
Haulikkolajit lajivastaava Kovalainen Timo timo.kovalainen@pukkila.com 040 684 7628
KV-lajit joukkueenjohtaja Tossavainen Arto arto.tossavainen@pp.inet.fi 050-3050987
Koulutusvastaava Matikainen Petri petkamat@gmail.com 0400-198596

 

Riistanhoito- ja koulutustoimikunta

 

Puheenjohtaja Nyyssönen Markku Suonenjoki markku.nyyssonen1@luukku.com 0500152326
Hänninen Riikka Suonenjoki    
Saastamoinen Hannele Kiuruvesi    
Haapa-Aho Vesa Suonenjoki    
Kokkonen Janne Nilsiä    
Kuosmanen Jouko Maaninka    
Thitz Mika Leppävirta    
Pehkonen  Veli-Petteri Lapinlahti    
Nissinen  Petri Leppävirta    
Pakainen Timo Siilinjärvi    
         

Tiedotustoimikunta

 

Puheenjohtaja Ruhanen Kai KIURUVESI kai.ruhanen@elisanet.fi 0504618479
  Shemeikka Erkki Sonkajärvi erkki.shemeikka@meili.fi 0400815185
  Kettunen  Jukka Rautavaara ketunpojankennel@gmail.com 0405373236
  Pohtinen Hannu Siilinjärvi hannu.pohtinen@gmail.com 0440193318
  Sutinen Päivi Kuopio ptsutinen@gmail.com 0405169873

Nuorisotoimikunta

Jos olet kiinnostunut toimimaan piirin nuorisotoimikunnassa ota yhteyttä piirin toiminnanjohtajaan pohjoissavo@metsastajaliitto.fi tai 045-173 5857

 

Suuspetoasiamies

Pohtinen Hannu Siilinjärvi hannu.pohtinen@gmail.com 0440193318